Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych | Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Mława

BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

WWW.BIP.GOV.PL

Tłumacz Zamigam

Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miasta Mława

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych

WYMAGANE DOKUMENTY DO ZAŁATWIENIA SPRAWY
1. Wniosek na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych,

Do wniosku należy dołączyć dokumenty określone w Zarządzeniu Nr 198/2006 Burmistrza Mławy z dnia 20 grudnia 2006 roku w sprawie określenia wymagań jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych od właścicieli nieruchomości na obszarze miasta Mławy (patrz poniżej).

OPŁATY
Opłata skarbowa: 107zł

Opłatę skarbową można dokonać w kasie Urzędu Miasta Mławy lub na konto Urzędu Miasta w Mławie: nr konta 51 8213 0008 2003 0400 9999 0001, Bank Spółdzielczy w Ciechanowie o/ Mława ul. Grzebskiego 6

MIEJSCE ZŁOŻENIA DOKUMENTÓW
Sekretariat Burmistrza
Urząd Miasta w Mławie
Ul. Stary Rynek 19
Telefon: 0 23 654 33 82
Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek, środa, czwartek, piątek od 8:00 do 16:00; wtorek od 10:00 do 18:00

OSOBY DO KONTAKTU
1. Hanna Żbikowska (Inspektor do spraw Działalności Gospodarczej),
pok. nr 16, tel. 023 654 64 43

TERMIN I SPOSÓB ZAŁATWIENIA
• termin załatwienia: 7dni

TRYB ODWOŁAWCZY
• Od decyzji przysługuje prawo odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ciechanowie za pośrednictwem Burmistrza Miasta Mławy w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.

PODSTAWA PRAWNA
• Ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz. U. 2005, Nr 236 poz. 2008 z późn. zmianami),
• Zarządzenie Nr 198/2006 Burmistrza Mławy z dnia 20 grudnia 2006 roku

UWAGI
- decyzję odbiera się w pok. nr  16 (Wieloosobowe stanowisko ds obsługi przedsiębiorcy)

Zarządzenie
Nr 198/2006
Burmistrza Mławy
z dnia 20 grudnia 2006 roku

w sprawie określenia wymagań jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się
o zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych
i opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych od właścicieli nieruchomości na obszarze miasta Mławy.

Na podstawie art. 7 ust 3a ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( Dz. U. z 2005r. Nr 236, poz. 2008 z późn.zm. ) oraz § 2, § 3, § 4 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 30 grudnia 2005r. w sprawie szczegółowego sposobu określania wymagań jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się
o uzyskanie zezwolenia ( Dz. U. nr 5 z 2006, poz. 33 ) zarządzam, co następuje :

§ 1
Określam następujące wymagania do których spełnienia zobowiązany jest przedsiębiorca ubiegający się o zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie:
1. odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości;
2. opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych od właścicieli nieruchomości.

I Wymagania podstawowe:
1. Złożenie wniosku spełniającego wymagania art. 8 ustawy z dn. 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( Dz. U. z 2005 Nr 236, poz. 2008)
a) imię i nazwisko lub nazwa oraz adres zamieszkania lub siedziba przedsiębiorcy oraz
numer identyfikacji podatkowej ( NIP );
b) określenie przedmiotu i obszaru działalności;
c) określenie środków technicznych, jakimi dysponuje ubiegający się o zezwolenie;
d) informacja o technologiach stosowanych lub przewidzianych do stosowania przy
świadczeniu usług w zakresie działalności objętej wnioskiem;
e) proponowane zabiegi z zakresu ochrony środowiska i ochrony sanitarnej planowane po
zakończeniu działalności;
f) określenie terminu podjęcia działalności oraz zamierzony czas jej prowadzenia.
2. Złożenie zaświadczenia o braku zaległości podatkowych i zaległości w płaceniu składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne.
3. Określenie rodzaju odpadów komunalnych odbieranych od właścicieli nieruchomości, w tym wszystkich selektywnie zbieranych rodzajów odpadów z uwzględnieniem ewidencji na indywidualnych kontach właścicieli nieruchomości.
4. Określenie miejsca odzysku lub unieszkodliwianie odpadów komunalnych wraz z
udokumentowaniem gotowości ich przyjęcia przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwianie odpadów a w przypadku opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych określenie stacji zlewnej gotowej odebrać nieczystości.
5. Przedstawienie sposobu realizacji obowiązku ograniczenia składowania masy odpadów ulegających biodegradacji.


II Wymagania wyposażenia technicznego:
1. Pojazdy stosowane do odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości powinny spełniać wymagania techniczne określone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997r.Prawo o ruchu drogowym ( Dz. U. Nr 96, poz. 602 z późn. zm. ).
2. Pojazdy powinny być dostosowane do pojemników do zbiórki odpadów oraz spełniać standardy techniczne określono odpowiednio:
a) rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 29.XII.2005 w sprawie zasadniczych
wymagań dla maszyn i elementów bezpieczeństwa ( Dz. U. z 2005r. Nr 259, poz. 2170);
b) deklaracje zgodności według ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. o systemie oceny
zgodności ( tekst jednolity Dz. U. z 2004r. Nr 204, poz. 2087 );
c) pojazdy powinny być oznaczone nazwą i adresem firmy oraz numerem telefonu
kontaktowego.
3. Pojazdy do odbierania odpadów powinny być utrzymane w należytym stanie higienicznym, a przedsiębiorca powinien przedstawić dokumentację potwierdzającą posiadanie myjni do mycia i dezynfekcji pojazdów lub posiadanie umowy z podmiotem świadczącym takie usługi.
4. Przedsiębiorca w celu zapewnienia ciągłości, kompleksowości i terminowości świadczonych usług powinien posiadać, co najmniej 2 pojazdy do odbioru odpadów komunalnych nie segregowane w tym z przednim załadunkiem i jeden z dźwigiem hydraulicznym HDS.
5. Przedsiębiorca ubiegający się o zezwolenie na świadczenie usług związanych z opróżnianiem zbiorników bezodpływowych i transportem nieczystości ciekłych powinien posiadać homologowane pojazdy asenizacyjne wyposażone w zawór kulowy spełniające wymagania dodatkowego wyposażenia zawarte w § 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 listopada 2002r. w sprawie wymagań dla pojazdów asenizacyjnych ( Dz. U. z 2002r. Nr 193, poz. 1617 ).
6. Baza sprzętowo – transportowa musi spełniać wymogi wynikające z prawa budowlanego i prawa ochrony środowiska.
Pojemniki:
1. Pojemniki oferowane przez przedsiębiorcę właścicielom nieruchomości, z którymi podpisał umowę na odbieranie odpadów komunalnych powinny spełniać warunki określone w „Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Mława”.
2. Pojemniki powinny być wyraźnie i w sposób trwały oznakowane nazwą firmy.
3. Przedsiębiorca ma obowiązek mycia i dezynfekcji pojemników z częstotliwością, co najmniej 2 razy w roku w ramach umowy zawartej z właścicielem nieruchomości.

III Wymagania administracyjne:
1. Przedsiębiorca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów uchwalonych przez Radę Miejską w Mławie – „Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Mława”.
2. Świadczenie usług, o których mowa w niniejszym zarządzeniu mogą być prowadzone wyłącznie na podstawie zezwolenia.
3. Przedsiębiorca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji zawartych umów z właścicielami nieruchomości i dowodów korzystania z usług.
W terminie do 15 dnia po upływie każdego miesiąca ma obowiązek sporządzania i przekazania Burmistrzowi Miasta Mławy wykaz właścicieli, z którymi w poprzednim miesiącu zawarł umowy na odbieranie odpadów komunalnych oraz wykaz właścicieli nieruchomości, z którymi w poprzednim miesiącu umowy uległy rozwiązaniu lub wygasły.
Ewidencja i wykaz powinny zawierać: imię i nazwisko lub nazwę właściciela nieruchomości, datę zawarcia ( rozwiązania ) umowy, adres właściciela nieruchomości oraz adres nieruchomości.
4. Przedsiębiorca zobowiązany jest udostępnić ewidencję umów i dowodów świadczenia usług osobom posiadającym odpowiednie upoważnienie Burmistrza Miasta Mławy.
5. Prowadzący działalność w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości lub opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych jest obowiązany do sporządzania i przekazywania Burmistrzowi Miasta Mławy informacje dotyczące:
a) masy poszczególnych rodzajów odebranych odpadów komunalnych lub ilości i rodzaju
nieczystości ciekłych z obszaru danej gminy w terminie do końca pierwszego kwartału za
poprzedni rok kalendarzowy;
b) sposobów zagospodarowania poszczególnych rodzajów odebranych odpadów
komunalnych;
c) masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji składowanych na składowisku
odpadów;
d) masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji nie składowanych na
składowiskach odpadów i sposób ich zagospodarowania.
6. Przedsiębiorca zobowiązany jest do corocznego ( w terminie do 15 stycznia ) przedkładania Burmistrzowi Miasta Mławy kalkulacji kosztów realizacji usług objętych zezwoleniem.

IV Wymagania dodatkowe:
1. Zastrzega się prawo nałożenia dodatkowych warunków prowadzenia działalności objętej zezwoleniem, jeżeli wymagać tego będą względy ochrony środowiska lub inne, po przeprowadzeniu kontroli realizacji warunków zezwolenia.
2. Wydane zezwolenie może być cofnięte bez odszkodowania w przypadku nie wypełnienia przez przedsiębiorcę w/w wymagań zgodnie z art. 9 ust 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( Dz. U. 2005 Nr 236 poz. 2008 – tekst jednolity ).
3. Wygaśnięcie lub cofnięcie zezwolenia nie zwalnia przedsiębiorcy z wykonywania obowiązków dotyczących wymagań sanitarnych i ochrony środowiska zgodnie z art. 9 ust 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

§ 2

Traci moc Zarządzenie Nr 238/2003 Burmistrza Miasta Mławy z dnia 15.12.2003r. w sprawie określenia wymagań jakie powinien spełnić przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług określonych w ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

§ 3
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania z i podlega podaniu do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta , w lokalnej prasie oraz stronie internetowej Urzędu Miasta w Mławie.

Podmiot udostępniający informację: -
Osoba odpowiedzialna za informację: -
Osoba wprowadzająca informację: root@npc.pl
Data wytworzenia informacji: 10.12.2007 09:17:18
Data publikacji informacji: 10.12.2007 09:17:18
Data ostatniej modyfikacji: 10.12.2007 09:17:18
Liczba odsłon: 0
Pokaż rejestr zmian
Data Osoba dokonująca zmian Opis zmiany
10.12.2007 09:17:18 root@npc.pl strona została dodana