Realizator: Miasto Mława
Okres realizacji projektu: Do 2030
Grupa docelowa projektu: Projekt jest skierowany przede wszystkim do mieszkańców podobszaru rewitalizacji nr 2, ale również do pozostałych mieszkańców.
Opis projektu:
Głównie cele ogniskują się wokół wsparcia rozwiązywaniu problemów społecznych oraz przeciwdziałania kumulacji niekorzystnych zjawisk, podniesienia aktywności społecznej mieszkańców i wzmocnienie kompetencji uczniów.
Projekt realizuje cel nr 1 GPRMM: Wsparcie w rozwiązywaniu problemów społecznych oraz przeciwdziałanie kumulacji niekorzystnych zjawisk.
Działania zaplanowane w projekcie [zakres rzeczowy]:
Przedsięwzięcie zakłada rezultaty w postaci podnoszenia kompetencji cyfrowych kadry zarządzającej, nauczycieli oraz uczniów z wykorzystania metod i narzędzi cyfrowych w czasie lekcji oraz do prowadzenia kształcenia w systemie on-line, co prowadzić będzie do redukcji negatywnych zjawisk społecznych i wsparcia w równym dostępie do dobrej jakości kształcenia i szkolenia oraz możliwości ich ukończenia, w tym ułatwianie mobilności edukacyjnej dla wszystkich i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami w szczególności w odniesieniu do grup w niekorzystnej sytuacji.
Zakładane rezultaty:
Rezultat: Wzrost liczby dobrze wyposażonych szkół, Zwiększenie liczby osób posiadających wysokie kwalifikacje
Finansowanie:
Środki z budżetu Miasta Mława (środki własne)
Środki pochodzące z funduszy UE:
- Fundusze dla Mazowsza 2021-2027
- Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS)
- Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS)
Przewidywany koszt realizacji: 1 900 000,00 zł