„Komora” zwycięzcą II edycji Mławskiego Budżetu Obywatelskiego | Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Mława

BIP

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

WWW.BIP.GOV.PL

Tłumacz Zamigam

Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miasta Mława

„Komora” zwycięzcą II edycji Mławskiego Budżetu Obywatelskiego

W tegorocznej edycji Mławskiego Budżetu Obywatelskiego najwięcej głosów mieszkańców zdobył i tym samym zwyciężył projekt rewitalizacji skweru przy ulicy Dworcowej. Kolejne miejsca zajęły projekty zagospodarowania terenu na zapleczu domu kultury oraz zakup instrumentów dla orkiestry dętej. O wynikach prowadzonego niedawno głosowania poinformował na konferencji prasowej w środę 12 października 2016 r. Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.

– W głosowanie zaangażowało się prawie 18 procent uprawnionych. Oddane zostało prawie 4,5 tysiąca głosów. To świadczy o bardzo dużym zaangażowaniu oraz, co mnie najbardziej cieszy, wzroście tego zaangażowania w porównaniu z rokiem ubiegłym – mówił burmistrz. Sam również, podobnie jak w poprzedniej odsłonie MBO, wziął udział w głosowaniu.

Jak poinformował burmistrz, największą liczbę głosów – 1510 – zdobyło zadanie o nazwie „Wizja rewitalizacji skweru parkowego przy ul. Dworcowej – „Komora””. Jego szacunkowy koszt to 300 tys. zł, czyli dokładnie tyle, ile wyniosła pula Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Oznacza to, że najprawdopodobniej tylko ten projekt zostanie w przyszłym roku zrealizowany.

Gospodarz miasta dziękował za pośrednictwem obecnych na konferencji przedstawicieli mediów działających na terenie Mazowsza, wszystkim wnioskodawcom MBO. - Doceniam pomysłodawców i zaangażowanie. Cieszy mnie bardzo ten postęp i wzrost zainteresowania budżetem obywatelskim. Jestem przekonany, że następne edycje będą uświadamiały nam potrzebę tej inicjatywy. Jako burmistrz odczuwam wielką radość, że coraz więcej osób angażuje się w życie społeczne miasta – podkreślał Sławomir Kowalewski.

Więcej na temat II edycji Mławskiego Budżetu Obywatelskiego: www.mlawa.pl/sites/default/files/article/import/2017Budzet_0.

KN / UMM
Podmiot udostępniający informację: -
Osoba odpowiedzialna za informację: Magdalena Grzywacz
Osoba wprowadzająca informację: Magdalena Grzywacz
Data wytworzenia informacji: 12.10.2016 15:37:46
Data publikacji informacji: 12.10.2016 15:37:46
Data ostatniej modyfikacji: 14.12.2023 11:48:22
Liczba odsłon: 0
Pokaż rejestr zmian
Data Osoba dokonująca zmian Opis zmiany
14.12.2023 11:48:22 admin_vobacom edycja strony
12.10.2016 15:37:46 Magdalena Grzywacz strona została dodana