Uzyskanie Decyzji o Warunkach Zabudowy
Miejsce Złożenia Wniosku
Urząd Miasta Mława, 06-500 Mława ul. Stary Rynek 19
– Kancelaria
Miejsce Rozpatrzenia Sprawy
Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego
Osoby do Kontaktu
- Mirella Dragun główny specjalista ds. planowania i zagospodarowania przestrzennego,
pokój nr 14, tel. 23 654-32-53 w. 400, e-mail: mirella [dot] dragunmlawa [dot] pl (mirella[dot]dragun[at]mlawa[dot]pl)
2. Magdalena Cechowska referent ds. planowania i zagospodarowania przestrzennego,
pokój nr 15, tel. 23 654-32-53 w 402, e-mail: magdalena [dot] cechowskamlawa [dot] pl (magdalena[dot]cechowska[at]mlawa[dot]pl)
Termin załatwienia sprawy
Termin ustawowy: miesiąc od dnia złożenia wniosku oraz wymaganych załączników, w sprawach szczególnie skomplikowanych – 2 miesiące.
Do ww. terminów nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony albo z przyczyn niezależnych od organu.
Przeciętny czas realizacji w tut. Urzędzie: 3 miesiące
Sposób Załatwienia Sprawy
- Sprawdzenie prawidłowości wypełnienia wniosku i kompletności niezbędnych załączników (w razie nieprawidłowości - wezwanie o uzupełnienie wniosku), ustalenie kręgu stron postępowania.
- Zawiadomienie stron o wszczęciu postępowania.
- Przeprowadzenie analizy funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu i przygotowanie na jej podstawie projektu decyzji przez uprawnionego urbanistę.
- Uzgodnienie projektu decyzji w zakresie:
a) dróg – z zarządca drogi
b) ochrony gruntów rolnych i leśnych – ze Starosta Mławskim
c) melioracji – z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego
d) ochrony zabytków – z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków
e) ochrony przyrody – z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska
f) w zakresie zadań samorządowych – ze Starostą lub Marszałkiem Województwa Mazowieckiego
g) w zakresie zadań rządowych – z Wojewodą Mazowieckim
h) opiniowanie projektu z zarządcami sieci
5. Zawiadomienie stron o zakończeniu postępowania dowodowego i udostępnienie projektu decyzji do wglądu.
6.Wydanie decyzji.
Tryb Odwoławczy
Od decyzji służy stronom odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ciechanowie za pośrednictwem Burmistrza Miasta Mława w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.
Podstawa Prawna
1. ustawa z dnia 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego
2. ustawa z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
3. rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
Wymagane Dokumenty Do Załatwienia Sprawy
1. Wniosek czytelnie wypełniony zgodny z załączoną do wniosku koncepcją zagospodarowania (Załącznik: Wniosek WZ)
2. Kopia mapy zasadniczej lub, w przypadku jej braku, kopia mapy katastralnej, przyjętych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, obejmujących teren o minimum 3-krotnej szerokości działki lecz nie mniej niż 50,0 m wokół jej granic, którego wniosek dotyczy - mapa do celów opiniodawczych w skali 1:1000 lub1:500, którą należy zamówić w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Starostwa Powiatowego Mława ul. St. Rynek nr 10 - 2 egz.
3. Pełen wypisy z rejestru gruntów na działki objęte wnioskiem
4. Skrócony wypisy z rejestru gruntów na działki sąsiednie
5. Załączniki graficzne:
a) koncepcja zagospodarowania z zaznaczonym obszarem objętym wnioskiem i obszarem oddziaływania planowanej inwestycji, propozycją usytuowania planowanej inwestycji kubaturowej z podaniem jej gabarytów, wskazaniem lokalizacji miejsc parkingowych i rozwiązań komunikacyjnych opatrzona legendą (wzór: Załącznik nr 1 - przykładowa koncepcja zagospodarowania)
b) koncepcja elewacji frontowej (za elewację frontową należy przyjąć elewację od strony głównego wjazdu lub wejścia na nieruchomość z drogi publicznej lub drogi wewnętrznej) z podanymi wymiarami: wysokością elewacji do okapu lub wysokość elewacji i wysokością do kalenicy (wysokość mierzy się od średniego poziomu terenu przed głównym wejściem do budynku) (wzór : Załącznik nr 2 - przykładowa elewacja frontowa)
można dodatkowo dołączyć:
c) koncepcja elewacji szczytowej
d) inne rysunki
6. Przedwstępne umowy zawarte między właściwą jednostką organizacyjną a wnioskodawcą, gwarantująca wykonanie uzbrojenia terenu (zapotrzebowanie na poszczególne media winno być zagwarantowane w drodze umowy zawartej między właściwą jednostką organizacyjną a inwestorem (podstawa prawna - art. 61 ust. 1 pkt 3 i ust. 5 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzenny).
a) woda
b) ścieki
c) energia elektryczna
d) gaz
e) wody opadowe
7. Potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej
a) 598 zł - za wydanie decyzji (zwolnieni z opłat są właściciele lub użytkownicy wieczyści terenu, którego wniosek dotyczy oraz jednostki samorządu terytorialnego i jednostki budżetowe)
b) 17 zł - za złożone pełnomocnictwo
8. Oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa
9. Odpis aktualny z Krajowego Rejestru Sądowego w przypadku wniosku składanego przez osobę prawną
10. Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacje przedsięwzięcia - dla przedsięwzięć ujętych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko
UWAGI:
Wypełniając wniosek (załącznik: wniosek WZ) poza opisem należy zaznaczyć właściwe kwadraty. Wniosek powinien być podpisany czytelnie przez wszystkich wnioskodawców
Dokumenty przedkładane do akt sprawy, winny być składane w oryginale (art. 76 § 1 k.p.a.).
Jeżeli dokument, wymagany w danej sprawie, znajduje się w aktach innego organu administracji lub podmiotów, które z mocy prawa lub porozumienia upoważnione są do załatwiania spraw indywidualnych rozstrzyganych w drodze decyzji administracyjnych lub wydawania zaświadczeń, wystarczającym jest przedstawienie przez stronę urzędowo poświadczonego przez ten organ lub podmiot odpisu lub wyciągu z tego dokumentu (art. 76a § 1 k.p.a.).
Uprawnionymi do poświadczenia odpisów dokumentów są również notariusze, a także występujący w sprawie pełnomocnicy strony będący adwokatami, radcami prawnymi, rzecznikami patentowymi, doradcami podatkowymi (art. 76a § 2 k.p.a.).