Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Mława[0]

Opublikowano na: Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Mława (bip.mlawa.pl)

Autor: Piotr Tomaszewski


Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława obszar A1

Termin składania ofert
-
Opis przedmiotu zamówienia

Aktualizacja 26.05.2017r. - powiadomienie o wyborze oferty

Aktualizacja 15.05.2017r. - informacja z otwarcia ofert; Aktualizacja 28.04.2017r. - zamieszczenie pytań i odpowiedzi; Aktualizacja 14.04.2017r. - przedłużenie terminu składania ofert oraz zmiana terminu realizacji umowy;

Ogłoszenie nr 59919 - 2017 z dnia 2017-04-06 r.

Mława: Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława obszar A1

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

tak

 

Nazwa projektu lub programu

Postępowanie jest realizowane w ramach umowy o dofinansowanie nr POIS.02.03.00-00-0034/16-00 Projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława” nr POIS.02.03.00-00-0034/16 w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach” II oś priorytetowa „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

nie

 

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

nie

 

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

 

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:

Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Burmistrz Miasta Mława, krajowy numer identyfikacyjny 52482600000, ul. Stary Rynek  19, 06-500   Mława, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 23 654 33 82, e-mail piotr [dot] tomaszewskiat[1]mlawa [dot] pl (piotr[dot]tomaszewski[at]mlawa[dot]pl), faks 236 543 652.

Adres strony internetowej (URL): www.mlawa.pl

 

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:

Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

tak

http://www.mlawa.pl/zamowienia-publiczne-2/budowa-kanalizacji-sanitarne…

 

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

tak

http://www.mlawa.pl/zamowienia-publiczne-2/budowa-kanalizacji-sanitarne…

 

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

nie

 

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:

Elektronicznie

nie

adres

 

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

nie

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

nie

Adres:

 

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

nie

Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

 

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława obszar A1

Numer referencyjny: JRP.271.1.2017.PT

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

nie

 

II.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:

Tak

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

wszystkich części

 

 

II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zadania jest budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-ciśnieniowej dla budynków przy ulicach: Olesin, Ogrodowej, Olszynowej, Kruczej, Sadowej i Zabrody oraz przydomową przepompownią ścieków. Włączenie kanalizacji sanitarnej planowane jest w istniejący kolektor sanitarny w ul. Warszawskiej oraz w istniejący kolektor sanitarny w ul. Płockiej. Długość nowobudowanych kanałów grawitacyjnych wynosi L=3029,00m oraz rurociągu ciśnieniowego ok. L=136,00m. Ze względu na brak możliwości podłączenia grawitacyjnego budynku mieszkalnego znajdującego się w zakresie projektu, zaplanowano 1 kpl. przydomowej przepompowni ścieków. Postępowanie jest jedną z części realizowanej przez Miasto Mława inwestycji polegającej na budowie kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława. Zadanie obejmuje także poniesienie kosztów wynikających z: - zajęcia pasa drogowego oraz kolejowego na czas budowy (nie dotyczy dróg gminnych), - doprowadzenia terenu do stanu jak przed rozpoczęciem prac, - kosztów wykopu i wywózki oraz utylizacji urobku, - zagospodarowania we własnym zakresie i składowania nadmiaru ziemi, - wprowadzenia czasowej organizacji ruchu, - wykonania badań szczelności oraz monitoringu wizyjnego sieci, - wykonania badania zagęszczenia gruntu oraz innych badań, niezbędnych do wykazania należytego wykonania robót - kosztów usług geodezyjnych, - usunięcia kolizji z urządzeniami obcymi. Zamówienie realizowane jest w formie rozliczenia kosztorysowego. Wszelkie koszty związane z robotami towarzyszącymi oraz opłaty, niewystępujące w przedmiarach, należy rozłożyć proporcjonalnie we wszystkich pozycjach kosztorysów ofertowych. Dla nawierzchni asfaltowych należy przyjąć standard odtworzenia zgodnie z kategorią dla dróg lokalnych, tj.: - 4cm warstwy betonu asfaltowego – warstwa ścieralna, - 4cm warstwy betonu asfaltowego – warstwa wiążąca, - 25cm podbudowy po zagęszczeniu z kruszywa łamanego twardego frakcji 0 -31,5mm. Nie należy wprowadzać do kosztorysów ofertowych odrębnych pozycji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowo – kosztorysowa oraz Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót będące załącznikiem do SIWZ.

 

II.5) Główny kod CPV: 45231300-8

 

II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:

Waluta:

 

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

 

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: nie

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

Okres w miesiącach: 13

Zamawiający zmienia termin wykonania przedmiotu Umowy na 01.09.2017r. –  30.09.2018r.

II.9) Informacje dodatkowe:

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków:

Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków:

Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: - wykonywali nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, sieć kanalizacji z rur PVC o długości nie mniejszej niż 500 mb w ramach jednej realizacji.

Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: nie

Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp

III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp nie

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

tak,

Informacja na temat wadium

1. Wykonawca przystępujący do przetargu jest obowiązany wnieść wadium w wysokości: 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych). 2.Wadium może być wniesione w następujących formach: - pieniądzu, na rachunek bankowy nr 74 1090 2604 0000 0001 3379 7851, - poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych, - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3.Wadium wnoszone w formie: poręczenia lub gwarancji należy dołączyć do oferty w oryginale. 4.Wadium musi być wniesione najpóźniej do dnia i godziny wyznaczonej na składanie ofert. W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej za wniesienie rozumie się, że środki będą znajdować się na koncie zamawiającego.

 

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

nie

 

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

nie

Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

nie

Informacje dodatkowe:

 

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

nie

Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

nie

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:

nie

 

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców 

Przewidywana minimalna liczba wykonawców

Maksymalna liczba wykonawców 

Kryteria selekcji wykonawców:

 

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

 

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

nie

Informacje dodatkowe:

 

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

nie

Informacje dodatkowe:

 

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

nie

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

nie

 

IV.1.8) Aukcja elektroniczna

Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) nie

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:

Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

nie

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:

Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:

Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):

Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:

Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Aukcja wieloetapowa

etap nr  czas trwania etapu

 

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie

Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert:

IV.2.2) Kryteria

Kryteria               Znaczenie

Cena      60

Gwarancja          40

 

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)

tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne

IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

 

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie

Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie

Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

 

Informacje dodatkowe

 

IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

 

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

 

Wstępny harmonogram postępowania:

 

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie

Należy podać informacje na temat etapów dialogu:

 

Informacje dodatkowe:

 

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

 

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

nie

Informacje dodatkowe:

 

IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Licytacja wieloetapowa

etap nr  czas trwania etapu

 

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY

Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak

Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:

I. Wszelkie zmiany postanowień Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmian nieistotnych treści umowy oraz zmian istotnych dotyczących: 1. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy 1.1 zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi, w szczególności: 1.1.1 klęski żywiołowe; 1.1.2 wystąpienie opadów deszczu uniemożliwiających wykonywanie robót budowlanych, mających znaczny wpływ na terminową realizację zadania, potwierdzonych wpisami do dziennika dokonanymi przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego; 1.2 zmiany spowodowane warunkami geologicznymi, terenowymi, archeologicznymi, wodnymi itp. w szczególności: 1.2.1 odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategorie gruntu, skał, itp.); 1.2.2 odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych; 1.2.3 niewypały i niewybuchy, zagrożenie tąpnięciami, wybuchem; 1.2.4 wykopaliska archeologiczne; 1.3 zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności: 1.3.1 wstrzymanie realizacji umowy przez Zamawiającego; 1.3.2 konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub dokumentacji technicznej; 1.4 zmiany będące następstwem działania organów administracji, w szczególności: 1.4.1 odmowa wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień na skutek błędów w dokumentacji projektowej, 1.4.2 wydanie postanowienia o wstrzymaniu robót budowlanych, w przypadku o którym mowa w art. 50 ust. 1 ustawy Prawo budowlane; 1.4.3 konieczność uzyskania wyroku sądowego, lub innego orzeczenia sądu lub organu, którego konieczności nie przewidywano przy zawieraniu umowy; 1.5 inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia działań w celu wykonania umowy 1.5.1 wystąpienie robót kolidujących i uniemożliwiających kontynuowanie robót podstawowych; 1.5.2 wystąpienie rażących błędów w dokumentacji technicznej uniemożliwiających kontynuowanie robót; W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w pkt. 1.1 - 1.5 termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty. 2 Zmiany osobowe 2.1 zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami, o których mowa w ustawie Prawo budowlane, prawo geologiczne i górnicze lub innych ustawach, 2.2 zmiana osób przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy, a od których wymagano określonego doświadczenia lub wykształcenia na inne legitymujące się doświadczeniem lub wykształceniem spełniającym wymóg SIWZ 3 Zmiany organizacji spełniania świadczenia 3.1 zmiana szczegółowego harmonogramu wykonywania robót budowlanych bez zmiany ostatecznego terminu spełnienia świadczenia lub zmiana innych ustaleń dotyczących terminów spełniania świadczeń w ramach umowy; 3.2 zmiana zasad dokonywania odbiorów świadczonych usług lub robót, jeśli nie zmniejszy to zasad bezpieczeństwa i nie spowoduje zwiększenia kosztów dokonywania odbiorów, które obciążałyby zamawiającego; 3.3 zmiana treści dokumentów przedstawianych wzajemnie przez strony w trakcie realizacji umowy lub sposobu informowania o realizacji umowy. Zmiana ta nie może spowodować braku informacji niezbędnych zamawiającemu do prawidłowej realizacji umowy; 4. Płatności 4.1 zmiany terminów płatności wynikające z wszelkich zmian wprowadzanych do umowy, 4.2 zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności częściowych na rzecz wykonawcy;. 5. Pozostałe zmiany 5.1 siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ; 5.2 zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu 5.3 rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami. 5.4 wprowadzenie nowego podwykonawcy lub zmiana przewidzianego w ofercie podwykonawcy po uprzedniej akceptacji przez Zamawiającego. 5.5 wykonanie robót zamiennych ze względu na konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub dokumentacji technicznej; 6. Nie stanowi istotnej zmiany w szczególności: 6.1 ograniczenie przedmiotu świadczenia, jeśli taką możliwość przewidywała umowa 6.2 zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego) 6.3 zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów między Stronami; Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian na które Zamawiający może wyrazić zgodę lub nie bez podawania uzasadnienia odmowy. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody zarówno przez Zamawiającego jak i przez Wykonawcę.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

 

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 24/04/2017, godzina: 12:00,

Termin składania ofert został przesunięty na dzień 12.05.2017 r. na godzinę 12:00.

Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

nie

Wskazać powody:

 

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

> PL

IV.6.3) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

Aktualizacja 14.04.2017r. - przedłużenie terminu składania ofert oraz zmiana terminu realizacji umowy

Miasto Mława informuje, że wpłynęły zapytania do niniejszego postępowania.

W związku z powyższymi przesuwa się  termin składania ofert oraz wnoszenia wadium na dzień 12 maja 2017 r. na godzinę 12:00.

Termin otwarcia ofert został przesunięty na dzień 12.05.2017 r. na godzinę 12:15.

Zamawiający zmienia również termin wykonania przedmiotu Umowy na 01.09.2017r. –  30.09.2018r.

Aktualizacja 28.04.2017r. - zamieszczenie pytań i odpowiedzi;

Zamawiający informuje, że w dniu 12.04.2017r. wpłynęło 19 zapytań o następującej treści: 

1.     Zgodnie z § 7 ust. 3 Istotnych postanowień umowy Zamawiający na nie więcej niż 14 dni po dokonaniu zgłoszenia do odbioru końcowego wyznaczy datę i rozpocznie czynności odbioru końcowego. Zapisy nie precyzują daty zakończenia czynności odbiorowych. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia Wykonawcy.

    Zgodnie z art. 19a ust. 5 pkt. 3 lit. a) ustawy o podatku od towarów i usług, momentem powstania obowiązku podatkowego z tytułu realizowanych przez Wnioskodawcą prac w rodzaju budowy, przebudowy, montażu lub rozbiórki obiektów budowlanych będzie, stosownie do tego przepisu „moment wystawienia przez Wykonawcę dla Inwestora faktury, dokumentującej wykonanie prac przez Wykonawcę, a w przypadku, gdy rezultaty prac przejmowane częściowo, zgodnie z art. 19a ust. 5 pkt. 3 lit. a) w związku z art. 19a ust. 2 ustawy moment wystawienia faktury za częściowe wykonanie prac”. Jednocześnie, zgodnie z art. 106 i ust. 3 pkt. 1 znowelizowanej ustawy o VAT, fakturę VAT należy wystawić nie później niż do 30 dnia od dnia faktycznego wykonania usług lub dostawy towarów. Biorąc pod uwagę powyższe, stwierdzić należy, że Wykonawcy mają bezwzględny obowiązek wystawienia faktury VAT z chwilą upływu 30 - go dnia od dnia wykonania usługi. Mając zatem na uwadze powyższe, jako moment wykonania usług budowlanych i budowlano – montażowych, który rodzi dla Wykonawcy obowiązek wystawienia faktury, należy przyjąć faktyczne wykonanie tych usług przez Wykonawcę, nie zaś przejęcie tych usług na podstawie protokołów zdawczo-odbiorczych. W związku z tym, że przepisy ustawy o VAT są przepisami bezwzględnie obowiązującymi (obowiązują niezależnie od tego co strony postanowiły w umowie), fakturę VAT można wystawić po podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego, jednakże nie później niż w ciągu:

    • 30 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego przyjętego w umowie, w przypadku częściowego wykonania usługi,
    • 30 dni od dnia wpisu do dziennika budowy przez kierownika budowy – oświadczenia o zakończeniu robót budowlanych, w przypadku zakończenia wykonywania robót będących przedmiotem zamówienia.

    Biorąc pod uwagę powyższe, stwierdzić należy, że wykonawcy mają bezwzględny obowiązek wystawienia faktury z chwilą upływu 30-go dnia od dnia faktycznego wykonania robót, tj. złożenia przez kierownika budowy oświadczenia o zakończeniu realizacji robót poprzez wpis do dziennika budowy. Należy podkreślić, że wyżej wskazane przepisy ustawy o podatku od towarów i usług są przepisami bezwzględnie obowiązującymi, a zatem obowiązują niezależnie od tego, co strony postanowiły w umowie. Obecne brzmienie postanowień projektu umowy nie gwarantuje Wykonawcy, iż będzie w stanie uczynić zadość bezwzględnie obowiązującym  przepisom prawa, pozostając jednocześnie w zgodzie z postanowieniami umowy. Zamawiający nie przewidział, w jakim terminie zakończy procedurę odbioru, tymczasem zgodnie z umową to protokół odbioru ma być podstawą do wystawienia faktury i końcowego rozliczenia Stron. Ponieważ obowiązek wystawienia faktury w terminie 30 dni od daty faktycznego wykonania usługi spoczywa na Wykonawcy niezależnie od zapisów umownych w tym zakresie, koniecznym staje się dostosowanie postanowień projektu umowy do obowiązujących przepisów. Obecne ich brzmienie powoduje, że istnieje ryzyko, iż Wykonawca będzie zmuszony do wystawienia faktury zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa, jednak wbrew postanowieniom umowy, co z kolei spowodować może ujemne konsekwencje podatkowe dla Wykonawcy wynikające z braku płatności faktury przez Zamawiającego, przy jednoczesnym obowiązku odprowadzenia podatku od wystawionej faktury. Informujemy zatem, o konieczności dokonania zmiany projektu umowy i dostosowania jej do bezwzględnie  obowiązujących przepisów ustawy o VAT, w zakresie przyjęcia faktycznego wykonania usługi jako podstawy wystawienia faktury aby wynikało z nich jednoznacznie, że Zamawiający dokona odbioru robót budowlanych w takim terminie, aby Wykonawca był w stanie wystawić fakturę końcową z chwilą upływu 30-go dnia od dnia wykonania usługi budowlanej.

    Odpowiedź 1. Zamawiający jednoznacznie określa, że na nie więcej niż 14 dni po dokonaniu zgłoszenia do odbioru końcowego wyznaczy datę i rozpocznie czynności odbioru końcowego. Zakończenie czynności odbioru końcowego i tym samym zatwierdzenie faktycznego wykonania usługi nastąpi w dniu podpisania protokołu po wcześniejszym sprawdzeniu przedstawionych dokumentów w operacie kolaudacyjnym.

    Kwestię zdefiniowania faktycznego wykonania robót budowlanych definiuje § 4 ust. 2 i 3 Istotnych postanowień umowy. 

    2.     Umowa § 1 ust. 4 proszę o wskazanie, czy z dokumentacji przetargowej wynika 100% powierzchni zajęcia pasa drogowego?

      Odpowiedź 2. Z dokumentacji projektowej nie wynika jednoznacznie, że zajęcie pasa drogowego jest 100%. Wykonawca nie będzie ponosił kosztów związanych z zajęciem pasa drogowego dróg gminnych na czas realizacji zadania. Koszty związane z zajęciem pasa drogowego dotyczyć będą jedynie fragmentu pasa drogowego drogi wojewódzkiej (ul. Warszawska). Włączenie budowanego kolektora do istniejącego w ulicy Warszawskiej pokazane jest na planie sytuacyjnym oraz w projekcie czasowej organizacji ruchu. Wobec czego wykonawca sam określa potrzebną powierzchnię do zajęcia dla wykonania prac zachowując odległości oznakowania pionowego określonego w projekcie. 

      3.     Umowa § 1 ust. 7 proszę o wskazanie, czy cała infrastruktura jest zinwentaryzowana? Wykonawca podaje, że nie może odpowiadać za uszkodzenia niezinwentaryzowanej infrastruktury.

        Odpowiedź 3.  Istnieje prawdopodobieństwo występowania urządzeń niezainwentaryzowanych, które również nie występują w dokumentacjach branżowych. Mogą być urządzenia wybudowane w latach, kiedy niebyło tak rygorystycznie przestrzegane wykonywanie dokumentacji powykonawczych. Wskazane na mapach urządzenia w większości przedstawione zostały w formie liniowej bez pomiarów rzędnych posadowienia. 

        4.     Umowa § 1 ust. 9 proszę o wskazanie jakie koszty z tytułu zajęcia terenu PKP musi ponieść Wykonawca?

          Odpowiedź 4.  . Zapis w Umowie § 1 ust. 9 „Do Wykonawcy należy poniesienie kosztów wynikających z czasowego zajęcia gruntu PKP S.A. (przejście pod kolejką wąskotorową), z tytułu przekazania i odbioru terenu zajętego pod budowę oraz tytułu sprawowania kolejowego nadzoru.” Należy uznać jako nieistotny dla danego obszaru. 

          5.     Umowa § 2 ust. 2 proszę o wskazanie powodów dla których za termin zakończenia przedmiotu umowy jest data sporządzenia bezusterkowego protokołu odbioru? Wykonawca zadaje to pytanie w kontekście możliwości obciążenia karami umownymi zaznaczając, że nie ma wpływu na termin dokonania odbioru, a miarodajną datą winno być w tym przypadku wykonanie prac, a nie data sporządzenia protokołu.

            Odpowiedź 5.  Zamawiający związany jest umową z jednostką dofinansującą Projekt, w tym terminem rozliczenia zadania. Dlatego za termin zakończenia przedmiotu umowy należy rozumieć całkowite zakończenie robót w terenie, złożenie kompletnego operatu kolaudacyjnego wraz z operatem geodezyjnym oraz protokołem końcowego odbioru robót. 

            6.     Umowa § 3 ust. 3 Wykonawca wskazuje, że na etapie ubiegania się o zamówienie nie musi posiadać wiedzy projektowej, więc nie można oczekiwać od Wykonawcy składania takiego oświadczenia. Wykonawca proponuje wykreślenie przepisu jako naruszającego zasady kontraktowania.

              Odpowiedź 6.  Dokumentacja przetargowa zawiera projekt techniczny, specyfikacje techniczne przedmiary i kosztorysy, co pozwala na zdobycie niezbędnej wiedzy do sporządzenia oferty i podpisania wymaganego oświadczenia. 

              7.     Umowa § 4 ust. 2 proszę o wskazanie, co dokładnie należy rozumieć pod pojęciem technicznego rozliczenia robót?

                Odpowiedź 7.  Pod pojęciem technicznego rozliczenia robót należy rozumieć, że zapłata za fakturę będzie możliwa po zakończeniu budowy, sprawdzenie wykonania zadania pod względem ilościowo-wartościowym i podpisaniem protokołu końcowego odbioru robót. 

                8.     Umowa § 6 ust. 1 proszę o wskazanie, czy inne opóźnienia niż te opisane w pkt. 1 – 4 stanowią podstawę odstąpienia, a jeżeli tak to jakie konkretnie uchybienia?

                  Odpowiedź 8.  Zamawiający nie przewiduje innych niż wskazane warunków odstąpienia od umowy. 

                  9.     Umowa § 7 ust. 1 pkt. 1 proszę o wskazanie powodów dla których odbiór końcowy może nastąpić wyłącznie w przypadku braku jakichkolwiek wad, skoro w rzeczywistości Zamawiający nie może odmówić odbioru w przypadku istnienia wad nieistotnych, a odmienne postanowienia są nieważne?

                    Odpowiedź 9.  Zamawiający nie przewiduje, że kontrole i nadzór inwestorski dopuści do wbudowania materiałów i urządzeń opatrzonych wadami. Umowa o dofinansowaniu nie dopuszcza innego niż bezusterkowe wykonanie zadania.

                    10.  Umowa § 7 ust. 3 proszę o wskazanie powodów dla których zamawiający zastrzega aż 14 dniowy termin do wyznaczenia daty odbioru bez wskazania kiedy ten odbiór ma się rozpocząć i kiedy zakończyć?

                    Odpowiedź 10.  Odpowiedź jak w p. 1..

                    11.  Umowa § 7 ust. 6 proszę o jednoznaczne wyjaśnienie treści normatywnej tego przepisu? Wykonawca podaje, że trudno jest jednoznacznie odtworzyć, co Zamawiający miał na myśli tak formułując jednostkę redakcyjną.

                    Odpowiedź 11.  Oczywistym jest fakt, że Zamawiający nie może zapłacić za wykonanie zadania, które opatrzone jest błędami lub jest wykonane niezgodnie z wymogami technicznymi lub ofertą. Koszty powstałe w wyniku konieczności usunięcia błędów ponosi Wykonawca.

                    12.  Umowa § 9 ust. 1 pkt. 6 proszę o wskazanie powodów zastrzeżenia kary rażąco wygórowanej?

                    Odpowiedź 12.  Pojęcie rażącego wygórowania kary umownej jest zwrotem niedookreślonym, brak jednoznacznego wskazania kryteriów rozstrzygających o nadmiernej wysokości kary. Ocenę, czy kara w danym przypadku jest rażąco wygórowana w rozumieniu art. 484 § 2 k.c. należy dokonać w kontekście całokształtu okoliczności sprawy, uwzględniając przedmiot umowy, okoliczności, na jakie kara umowna została zastrzeżona, cel tej kary, sposób jej ukształtowania, okoliczności, do jakich może dojść do sytuacji uzasadniającej naliczenia kary, wagę i zakres nienależytego wykonania umowy, stopień winy, charakter negatywnych skutków dla drugiej strony. Zamawiający ustalając wartość kar kierował się dobrem publicznym i właściwym wydatkowaniem przeznaczonych na ten cel środków finansowych.

                    13.  Umowa § 9 ust. 1 pkt. 7 proszę o wskazanie powodów zastrzeżenia kary rażąco wygórowanej?

                    Odpowiedź 13.  Odpowiedź jak w p. 12.

                    14.  Umowa § 9 ust. 1 pkt. 8 proszę o wskazanie powodów zastrzeżenia kary rażąco wygórowanej?

                    Odpowiedź 14.  Odpowiedź jak w p. 12.

                    15.  Umowa § 9 ust. 1 pkt. 9 proszę o wskazanie powodów zastrzeżenia kary rażąco wygórowanej?

                    Odpowiedź 15.  Odpowiedź jak w p. 12.

                    16.  Umowa § 9 proszę o wskazanie powodów dla których jakakolwiek kara nie została zastrzeżona na rzecz Wykonawcy?

                    Odpowiedź 16.  Zamawiający nie znajduje przesłanek, z których wynikać by mogła konieczność karania Zamawiającego przez Wykonawcę.

                    17.  Umowa § 11 ust. 1 proszę o wskazanie treści normatywnej tego przepisu, z uwagi na to, że nie jest prawu polskiemu znana instytucja obniżenia wynagrodzenia w bliżej nieokreślonej wysokości, w przypadku nie ukończenia robót w terminie?

                    Odpowiedź 17.  Możliwość obniżenia wynagrodzenia wynika z § 9 „Kary umowne”

                    18.  Umowa § 12 ust. 5 proszę o wskazanie jaki jest ustawowy termin wykonania przedmiotu umowy?

                    Odpowiedź 18.  § 12 ust. 5 Umowy wskazuje termin zwrotu części zabezpieczenia należytego wykonania. Termin ustawowy określony jest w art. 151 ustawy Pzp.

                    19.  Umowa § 14 proszę o wskazanie, czy Wykonawca jest uprawniony do zwiększenia wynagrodzenia w przypadku niemożliwości wykonania przedmiotu umowy z przyczyn zależnych od Zamawiającego? Wykonawca podaje, że zamawiający nie może odmówić zapłaty zwiększonych kosztów ogólnych.

                    Odpowiedź 19.  Wykonawca nie jest uprawniony do  zwiększenia wynagrodzenia zawartego w umowie. Zwiększenie wynagrodzenia dopuszczalne jest jedynie w przypadkach określonych w ustawie Pzp.

                     

                    Zamawiający informuje, że w dniu 12.04.2017r. dodatkowo wpłynęło 1 zapytanie o następującej treści:

                    1. Czy zamawiający uzna za równoważne studzienki z tworzywa sztucznego średnicy DN 1000, DN 1200 jako równoważne do studzienek betonowych. Studzienki z tworzywa charakteryzują się odpornością na agresywne środowisko, są łatwiejsze w montażu i zapewniają całkowitą szczelność więc nadają się lepiej do stosowania w systemach kanalizacyjnych niż studzienki betonowe.

                    Odpowiedź 1.  Zamawiający zobowiązany jest pracować na zatwierdzonych projektach dla całej Aglomeracji w związku z tym nie może dopuścić do zamiany studni betonowych na produkowane z tworzywa sztucznego.

                    Zamawiający nie modyfikuje SIWZ.

                    Aktualizacja 15.05.2017r. - informacja z otwarcia ofert

                    Zestawienie złożonych ofert na publicznej sesji otwarcia ofert:

                    Numer oferty

                    Nazwa wykonawcy

                    Kryterium 1:

                    Cena

                    Kryterium 2:

                    Okres gwarancji

                    1

                    Zakład Usług Technicznych Budownictwa Andrzej Osiecki

                    Ul. Płocka59a/5,

                    09-200 Sierpc

                    2 009 162,24 zł

                    5

                    2

                    MARBUD” Marek Jaworski

                     ul. Warszawska 46/2                

                     06-500 Mława

                    1 678 916,38 zł

                    5

                    3

                    Zakład Usług Wod-Kan C.O.

                    Gazu i Zaopatrzenia Wsi w Wodę Wiesław Kuczalski,

                    ul. Dzierzgowska 40,

                     06-500 Mława

                    2 048 120,31 zł

                    5

                    4

                    Konsorcjum:

                    Lider Konsorcjum: Zakład Hydrauliczny „INSMONT” s.c.,

                    ul. Nowoleśna 6a,

                    06-500 Mława

                    Partner Konsorcjum: Mławskie Przedsiębiorstwo

                    Drogowo – Mostowe MPDM Sp. z o.o.,

                    ul. Warszawska 25A,

                    06-500 Mława

                    1 587 262,44 zł

                    5

                    5

                    Zakład Usług Wodno-Wodociągowych Krzysztof Czajkowski 

                    ul. Promykowa 4

                    87-300 Brodnica

                    2 207 788,50 zł

                    5

                     

                     

                     

                    Aktualizacja 26.05.2017r. - powiadomienie o wyborze oferty

                    Zamawiający: Burmistrz Miasta Mława reprezentujący Miasto Mława

                                            06-500 Mława

                                            ul. Stary Rynek 19

                    informuje, że w wyniku postępowania przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie pod nazwą: „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława obszar A1”,  złożono 5 ofert.

                    Ofertę najkorzystniejszą złożył wykonawca:

                    Konsorcjum:

                    Lider Konsorcjum:

                    Zakład Hydrauliczny „INSMONT” s.c.,

                    ul. Nowoleśna 6a, 06-500 Mława

                    Partner Konsorcjum:

                     Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe MPDM Sp. z o.o.,

                     ul. Warszawska 25A, 06-500 Mława

                    Cena ofertowa brutto: 1 587 262,44zł

                    Zestawienie ofert:

                     

                    Numer oferty

                    Nazwa i adres Wykonawcy

                    Ocena ofert

                    w kryterium 1

                    Ocena ofert

                    w kryterium 2

                    Łączna ilość punktów

                    2

                    „MARBUD” Marek Jaworski ul. Warszawska 46/2,                  06-500 Mława

                    57,04

                    40

                    97,04

                    3

                    Zakład Usług Wod-Kan C.O.  Gazu i Zaopatrzenia Wsi

                    w Wodę

                    Wiesław Kuczalski,

                    ul. Dzierzgowska 40,

                    06-500 Mława

                    46,54

                    40

                    86,54

                    4

                    Konsorcjum: Lider Konsorcjum: Zakład Hydrauliczny „INSMONT” s.c., ul. Nowoleśna 6a,

                     06-500 Mława

                    Partner Konsorcjum: Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe MPDM Sp. z o.o.,

                     ul. Warszawska 25A,

                    06-500 Mława

                    60

                    40

                    100

                    5

                    Zakład Usług Wodno-Wodociągowych

                    Krzysztof Czajkowski

                    ul. Promykowa 4,

                    87-300 Brodnica

                    43,14

                    40

                    83,14


                    Podmiot udostępniający informację: -
                    Osoba odpowiedzialna za informację: Piotr Tomaszewski
                    Osoba wprowadzająca informację: Piotr Tomaszewski
                    Data wytworzenia informacji: 06.04.2017 08:56:23
                    Data ostatniej modyfikacji: 14.12.2023 11:39:41
                    Liczba odsłon: 0

                    Data Osoba dokonująca zmian Opis zmiany
                    14.12.2023 11:39:41 admin_vobacom edycja strony
                    26.05.2017 11:11:03 Piotr Tomaszewski edycja strony
                    15.05.2017 13:00:00 Piotr Tomaszewski edycja strony
                    28.04.2017 12:55:37 Piotr Tomaszewski edycja strony
                    14.04.2017 10:37:30 Piotr Tomaszewski edycja strony
                    14.04.2017 08:31:43 Piotr Tomaszewski edycja strony
                    14.04.2017 08:28:08 Piotr Tomaszewski edycja strony
                    06.04.2017 09:20:40 Piotr Tomaszewski edycja strony
                    06.04.2017 08:56:23 Piotr Tomaszewski strona została dodana


                    Adres źródłowy: https://bip.mlawa.pl/zamowienie-publiczne/budowa-kanalizacji-sanitarnej-na-terenie-aglomeracji-mlawa-obszar-a1